Buchty a loutky / program / Buchty a loutky slaví 30 let své existence
Buchty a loutky slaví 30 let své existence / Podzim ve znamení oslav
Režie: Buchty a loutky
Hudba: Buchty a loutky
Loutky a výprava: Buchty a loutky
Hrají: Marek Bečka, Vít Brukner, Radek Beran, Zuzana Bruknerová, Lukáš Valiska

Projekt je podpořen celoročním grantem Hlavního města Praha a Ministerstvem kultury.
Dne 3.9. vypuknou velkolepé oslavy významného životního jubilea divadelního spolku Buchty a loutky.

Program poběží celé odpoledne a večer, bude možné přijít později nebo odejít dříve. Vše se odehraje ve vile ve Střešovicích, v ulici Pevnostní, v čísle 8, v Praze 6 od 15 hodin.
Prvních 30 dárků mohou diváci na místě odhalit, a dokonce vyzkoušet v podobě originálních oživlých obrazů – výjevů vyrobených přímo Buchtami a loutkami. Tato vzácná a emocionálně hodnotná umělecká díla budou pak od 16. do 30. září také k vidění v pasáži U Stýblů na Václavském náměstí v Praze. Zároveň bude zahájena jejich on-line dražba, která vyvrcholí 2. října ve Studiu Švandova divadla.
Návštěvníci se také mohou těšit na předpremiéru divadelní frašky pro dospělé diváky Jak jsme vznikli, aneb hodný a zlý prezident. A ano, jeden z těch prezidentů s křestním jménem Václav byl opravdu u zrodu divadla, a jiný z nich, také se jménem Václav, ale s druhým jménem Miloš, způsobil málem jeho zánik. Celé představení proběhne v, na a kolem pietně zrekonstruovaného rodinného loutkového divadla. Bude plné legrace, poezie, smutku a stáří.
K tomu zahraje také divadlo Truhla, bude se točit pivo a limo, podávat občerstvení.

Vlastní premiéra divadelního představení – Jak jsme vznikli, aneb hodný a zlý prezident, proběhne na domovské scéně Buchet a loutek ve Studiu Švandova divadla 2. října.